مشخصات برند


  • برند: هامر
  • وب سایت:http://www.hummer.com
  • سال تاسیس: 1992
  • کشور : United States

تاریخچه :

هامر یک شرکت خودرو سازآمریکایی و در مالکیت جنرال موتورز است که در زمینه ساخت خودروهای بیابانی فعالیت می‌کند.
نمونه‌های نظامی این خودرو با نام هاموی به طور گسترده توسط ارتش ایالات متحده به کارگرفته می‌شوند.
از نمونه‌های غیر نظامی این خودرو می‌توان هامر اچ1 (اس یو وی بزرگ و نمونه غیرنظامی هاموی.)، هامر اچ2(کوچکتر از اچ1 ولی باز هم در کلاس اس یو وی‌های بزرگ قرار می‌گیرد.)، هامر اچ2 سات (به صورت وانت) و هامر اچ3 (اس یو وی سایز متوسط) را نام برد که نمونه غیر نظامی دو مدل نخست در زمره خودروهای لوکس قرار می‌گیرد.
همچنین شرکت‌های دیگری اقدام به ساخت لیموزین‌های بسیار بزرگی بر پایه این مدل‌ها بخصوص هامر اچ2 کرده اند.
در تابستان 2008 شرکت تاتاموتورز هندوستان در پی خرید لندرور و جگوار از شرکت فورد با شرکت جنرال موتورز برای خرید هامر وارد مذاکره شد. در نهایت در پی ورشکستی جنرال‌موتورز درجون 2009، شرکت چینی Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Companyهامر را خریداری کرد ولی بنابر اعلام این شرکت مقر هامر در آمریکا باقی خواهند ماند و هامر همچنان به عنوان یک خودروی آمریکایی تولید خواهد شد.
اتومبیل چند منظوره با قابلیت های بالا (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) یا به اختصار HMMWV یا هاموی (Humvee) اتومبیلی بادوام وقدرتمند نظامی است که این واژه برای اولین بار توسط کمپانی AM General مطرح شد. این اتومبیل نظامی جانشین شایسته ای برای جیپ هایی بوده که تا قبل ازورود هاموی به بازار توسط ارتش آمریکا استفاده می شده است. اما مدت هاست که این اتومبیل چند منظوره نظامی با نام هامر در خیابان ها تردد می کند.
تبدیل هامر به هاموی، تاریخچه ای پیچیده و تا حدودی قدیمی دارد.